Zespół Szkół nr 6 w Gdyni to pierwsza w Polsce szkoła objęta autorskim programem edukacyjnym Inkubator Motywacji, opracowanym na podstawie metody Biegun Marka Kamińskiego. Na lekcjach wychowawczych uczniowie tej szkoły realizują z nauczycielami zajęcia warsztatowe, które pomagają im odkrywać swoje marzenia, dodają motywacji i pomagają w odnajdywaniu sposobów na realizację swoich celów.

W ramach programu, w dniu 4 listopada 2016 odbyło się szczególne spotkanie. Do szkoły zawitał wyjątkowy gość -polski podróżnik i polarnik Marek Kamiński. Oprócz wysłuchania historii z licznych wypraw, uczniowie mieli okazję do zadawania nurtujących ich pytań. Szczególnie reprezentacja klasy dziennikarskiej zaskoczyła swoja kreatywnością i ciekawością. Niektóre z nich były dla gościa prawdziwym wyzwaniem! 🙂

Marek Kamiński opowiedział również młodzieży jak ważna była metoda Biegun w czasie przygotowań do kolejnych wypraw, szczególnie tych na biegun północny i południowy z Jaśkiem Melą. Pan Marek zachęcał uczniów do odwagi w dążeniu do realizacji swoich marzeń i wychodzeniu poza schemat w poszukiwaniu rozwiązań.

Pierwsze efekty pracy uczniów nad swoimi celami widoczne były na kolorowych mapach marzeń wykonanych przez uczniów podczas jednych z pierwszych lekcji na bazie metody Biegun, jakie mogliśmy podziwiać na towarzyszącej spotkaniu wystawie.

W imieniu Fundacji serdecznie dziękujemy za wspaniałe przyjęcie i przyłączamy się do życzeń wytrwałości w drodze na swoje Bieguny 🙂

Więcej na temat Inkubatora Motywacji znajduje się tutaj.

Zapraszamy też na relację ze spotkania na stronie Zespołu Szkół nr 6

L9450276 L9450280 L9450292 L9450303 L9450310

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.